Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z tym zanikiem okresu?

Dzień dobry, 9 miesięcy temu zanikł mi okres na 3 miesiące zaniepokoilam się i poszłam z tym do lekarza ponieważ wcześniej nie miałam problemów z okresem ( dość regularnie i nie za duże nie za małe krwawienie) lekarz zrobił cytologię która wyszła negatywnie i stwierdził grzybicę pochwy która leczylam. Po miesiącu znów zrobił cytologię która wyszła dobrze. 3 miesiące od leczenia odczuwam bardzo nieprzyjemny zapach z pochwy, miesieac później wzięłam też tabletkę dzień po po której dostałam plamien i 2 tygodnie później bolał mnie bardzo brzuch nasilił się również nieprzyjemny zapach nawet podczas wykonywania codziennych czynności ( jest dość intensywny) nasila się on podczas okresu i zaraz po nim potem jest mniej intensywny. Towarzyszą temu żółte upławy wodniste czasem mają konsystencję kremową. Często też chodzę do toalety na siku oraz czasem czuję swędzenie w okolicach intymnych. Kupowałam czopki dopochwowe na grzybicę pochwy oraz maść lecz to nie pomogło. Rano i wieczorem myje płynem do higieny intymnej oraz gdy zapach jest nasilony również podmywam w ciągu dnia. Nie mogę sobie poradzić z tym zapachem a przeszkadza on w wykonywaniu pracy ( praca z ludźmi) którzy mogą go poczuć. Przez co może być on wywołany i jak to leczyć? Pozdrawiam.
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Wzrost ryzyka raka piersi w HTZ

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zarówno żółte upławy, jak i nieprzyjemna ich woń czy bóle podbrzusza nie wskazują na grzybicę pochwy, dlatego też stosowanie leków przeciwgrzybiczych nie przynosi spodziewanego rezultatu.

O żółtych upławach i możliwych przyczynach tej dolegliwości przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zolte-uplawy-przyczyny-leczenie.

Niemniej jednak podmywanie się, nawet częste, z użyciem płynu do higieny intymnej nie rozwiąże Pani problemu, ponieważ źródłem dolegliwości jest infekcja. Niewykluczone, że jest to infekcja bakteryjna, choć nie sposób wykluczyć zakażenia rzęsistkiem pochwowym.

W tej sytuacji wydaje się, że wizyta u ginekologa jest nieodzowna – konieczne jest jak najszybsze podjęcie leczenia, które powinno wyeliminować przykre dolegliwości, w tym także i przykry zapach upławów, o którym Pani wspomina.

Więcej informacji na ten temat w naszym artykule, proszę się z nim zapoznać, powinien rozwiać Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy