Co robić, żeby ratować nasz związek?

Witam. Jestem z moim partnerem od 5 lat. Mój partner nie ufa mi tak do końca ponieważ w przeszłości zdarzało mi się pisać z innymi mężczyznami, co kilka razy zaowocowało sytuacja ze on został przeze mnie "olany". Kilka kłamstw z mojej strony wcale nie pomogło naszemu związkowi. Przez co on nie jest w stanie mi do końca zaufać, czemu się wcale nie dziwię. Jestem osobą dość gruba, niezbyt zadowolona z samej siebie... Wychodzi na to że jestem zazdrosna o każdą dziewczynę z którą on pisze lub lepiej się zakoleguje. Doprowadziło to do tego że nawet kilkakrotnie zdarzyło mi się przeczytać jego SMSy z jego obecną przyjaciółką, było tam kilka zdań które mi się nie spodobały (ale nie były to w żadnym wypadku zdania świadczące o zdradzie). Jakiś czas temu po wypiciu zbyt duzej ilości alkoholu przyznałam mu się do tego i zrobiłam awanturę.. Teraz on cały czas chodzi smutny i zamyślony i wiem że to przez tą moją głupia zazdrość. Czy mogliby Państwo mi poradzić jak ja zwalczyć? Oraz co powinnam robić żeby ratować nasz związek? Czasem zastanawiam się czy nie byłoby lepiej dla niego gdybyśmy się rozstali bo zbyt wiele przeze mnie wycierpial ale chyba nie poradziłabym sobie z jego utrata.. Błagam doradzcie mi jak powinnam zacząć postępować żeby choć trochę naprawić nasze relacje? Jak poradzić sobie z tą zazdrością? Co robić żeby ratować nasz związek? Zastanawiałam się czy nie zaprosić mojego partnera i jego przyjaciółki na wspólną pizze. Żeby spędzić czas razem i jakoś się z nią oswoić ale nie wiem czy to jest dobry pomysł. Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedz

Witam,

zazdrość podsycana jest złością, zazdrość może być odzwierciedleniem własnych kompleksów - w tym obszarze zalecałabym popracować z psychoterapeutą, Zalecana jest psychoterapia jako forma pomocy i wsparcie dla pani. Zachęcam do poczytania;
https://charaktery.eu/artykul/objawy-chorej-zazdrosci
http://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/zwiazki/przyczyny-zazdrosci-w-zwiazku_35547.html

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Zachęcałabym Panią, by rozważyć wspólne podjęcie terapii par, jeśli chcecie Państwo
zadbać/rozwinąć Waszą relację.
Pomocna byłaby również dla Pani (indywidualna) rozwojowa praca terapeutyczna z psychologiem, celem pracy nad poczuciem własnej wartości, do czego Panią mocno zachęcam.

Życzę Pani tego, co jest Pani potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry. Niestety osoby z nadmierną masą ciała, często wesołe i bezproblemowe na zewnątrz, skrywają w sobie głębokie cierpienie i poczucie niższej wartości. Poniekąd to powoduje że starają się kontrolować sytuację wokół siebie poprzez m.in. czytanie sms, czy inne akty zazdrości. Często potem nie mogą sobie wybaczyć, ze zachowały się w ten sposób. Myślę, ze najodpowiedniejszym posunięciem z Pani strony byłoby podjęcie psychoterapii. Pozwoli to na wykluczenie przyczyn zaniżonej samooceny i potrzeby kontroli. Serdecznie pozdrawiam
http://psychoterapia-krakow.net/