Co znaczą natrętne myśli, bezradność, ataki strachu, ciągły lęk?

Natrętne myśli, bezradność, ataki strachu, ciągły lęk i poczucie, że doprowadzę do rozpadu związku, płaczliwość, ciągłe zmęczenie, strach przed robieniem rzeczy, które sprawiały mi wcześniej przyjemność, ciągła obawa przed nasileniem natretnych myśli, poczucie, że nic nie jest w stanie mi pomóc i już zawsze będę czuła się okropnie. Ten stan trwa już prawie 2 miesiące z ok tygodniem przerwy. Czy to depresja? Czy psycholog jest w stanie sprawić, że znowu będę się czuła normalnie?

Proszę zgłosić się do psychologa, lub psychoterapeuty. Jeśli nadal jest Pani uczennicą może zwrócić się Pani do psychologa szkolnego. Podejmując współpracę ze specjalistą odzyska Pani kontrolę nad swoim życiem i radość z jego przeżywania.

Witam!
Poradnia Zdrowia Psychicznego, porobią odpowiednie badania testowe, dopasują techniki oddziaływania i na pewno fachowo pomogą. Jeżeli na tzw. kasę chorych będą zbyt duże kolejki to zawsze można spróbować komercji.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Witam,

Przy tak opisanych objawach ciężko jednoznacznie stwierdzić (internetowo) je sklasyfikować i przypisać konkretnej chorobie/zaburzeniu, gdyż objawów jest sporo i wskazywać mogą one na różne trudności jak m.in.zaburzenia depresyjne, lękowe, obsesyjno-kompulsywne.
Z całą jednak pewnością powinna Pani skorzystać z pomocy psychologa, który po konsultacji będzie mógł dokonać rzetelnej diagnozy.
Jest to szczególnie ważne ze względu iż objawy występują w takim nasileniu iż wpływają nie tylko na Pani samopoczucie, ale również na relacje z otoczeniem, najbliższymi.
Proszę nie zwlekać z podjęciem odpowiednich kroków.
Po konsultacji psychologicznej, powinna się Pani spodziewać konkretnej propozycji albo pomocy przez danego specjalistę, albo przez ukierunkowanie Pani do innego specjalisty pracującego w określonych nurcie terapeutycznym, bądź do psychiatry w celu włączenia leczenia farmakologicznego.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl