Co znaczy silny ból brzucha po szpinaku?

Witam. Bardzo lubię jeść szpinak , ale ostatnimi czasy po zjedzeniu jakiej kolwiek potrawy z dodatkiem szpinaku odczuwam silny ból brzucha . Dlaczego tak się dzieje? Skoro wcześniej jadłam i nic mi nie dolegało.

Dzień dobry,
ciężko po tak małej ilości informacji wyciągać wnioski. Należałoby się przyjrzeć znacznie szczegółowiej temu, jak wygląda Pani obecny sposób odżywiania się oraz temu, jakie produkty łączy Pani ze wspomnianym szpinakiem.
Szczegółowy wywiad żywieniowy oraz zdrowotny, prowadzony systematycznie dzienniczek żywieniowy może wskazać przyczynę dolegliwości bólowych.
W przypadku podejrzenia alergii pokarmowej na szpinak, należny wyłączyć ten produkt z diety na 2 tygodnie, a na to miejsce wprowadzić inne wartościowe produkty. Jeśli bóle nie miną, oznacza to, że przyczyny należy szukać gdzie indziej.
Jeśli natomiast ból ustanie, po dwóch tygodniach można włączyć szpinak znów do diety i obserwować reakcje organizmu.
W wyniku przeprowadzanej prowokacji może dojść do zaostrzenia objawów, dlatego też w przypadku podejrzenia alergii należy udać się do specjalisty w kierunku specjalistycznej diagnostyki.

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/