Co zrobić, aby rodzina zaakceptowała mojego partnera?

Moim problemem jest to, że rodzina nie akceptuje mojego związku przez to, że mój partner ma niższe wykształcenie ode mnie (średnie) a ja mam wyższe i robię magistra oraz przez to, że w tej chwili nie ma pracy ale szuka. Poznali go ale wraz uważają, że to zły wybór. Już w tej chwili zaczynam nie wytrzymywać psychicznie bo każdą źle podjętą decyzję czy jakikolwiek wybór, który według nich jest nie słuszny to uważają mnieza głupią. Fakt kiedyś popełniłam błąd i to taki, że sama się sobie dziwię. Jednak wiem, że będę teraz ostrożniejsza w ej kwestii. Nie wiem co mam robić by psychicznie wyrobić na zakrętach bo naprawdę dobija mnie to co mówią na jego temat oraz przez to iż uważają mnie za głupią dziewczynę. Jestem z nim szczęśliwa i dobrze się z nim dogaduje, naprawdę. Co mam robić? To nie jedyna i nie pierwsza sytuacja gdzie spotkałam się z opinią o samej sobie od rodziny (najbliższej mama, babcia), że jestem głupia, ponieważ dokonałam takiego wyboru a nie innego (najlepiej takiego żeby pasował mojej rodzinie a nie mi).

Dzień dobry. Z pewnością podejmie Pani jeszcze wiele decyzji, które nie zawsze będą odpowiadały rodzinie. Wtedy warto posłuchać ich rad i zastanowić się co się za nimi realnie kryje. Problemem może nie być brak wykształcenia partnera tylko jego możliwości zarobkowe w przyszłości, a tym samym Pani komfort. Jednak aby się tego dowiedzieć potrzebna jest szczera rozmowa z najbliższymi. Sama różnica w wykształceniu nie dyskredytuje związku, na wspólne życie składają się inne aspekty. Problem może się pojawiać, kiedy za wykształceniem pójdzie wysokość otrzymywanych dochodów. Panom często trudno pogodzić się z faktem, że ich kobieta zarabia więcej. Natomiast nie jest to oczywiście problem, który automatycznie skreśli związek.
Tak więc dla Pani spokoju zalecałabym rozmowę z najbliższymi, w szczególności dowiedzenie się co kryje się za ich nieakceptacją partnera. Możliwe też, że w okół jego osoby obrosły też pewne stereotypy. Warto wtedy spokojnie wyprowadzać z błędu rodzinę.

serdecznie pozdrawiam
http://psychoterapia-krakow.net/

Dzień dobry
Proszę może zachęcić partnera do jakiejś szybkiej akcji ze znalezieniem pracy. Może też zacznie studia, choćby licencjat, więc rodzina doceni jego starania.
Psychoterapia mogłaby Pani pomóc zobaczyć, dlaczego tak bardzo zdanie mamy i babci, tak bardzo wyprowadzają Panią z równowagi. Tak bardzo bolą. Pomoże też Pani stawiać granice innym osobom, by na przykład nie określały Pani decyzji ani Pani osoby "głupia". Pani ma prawo do własnych niezależnych wyborów.
Nie zawsze podobny poziom wykształcenia daje gwarancję na udany związek. Z drugiej strony, problemy finansowe rozbiły wiele udanych małżeństw. Można więc spróbować zinterpretować "rady i sugestie" mamy czy babci, w tej mierze, to znaczy, jako słowa ich miłości i troski, o Panią, o Pani przyszłość . Warto może podrążyć temat z nimi, ale bez uszczypliwości, lecz na "argumenty".
Gdyby chciała Pani spróbować sesji on-line, zapraszam.
Pozdrawiam
Łucja Fitchman
https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiapary