Co zrobić aby rodzina zaakceptowała partnera?

Witam. Moja rodzina nie akceptuje mojego chłopaka. Dowiedzieli się, że kilka lat temu miał operację(krwiak mózgu). Uznali wtedy, że On ma problemy psychiczne i nagle przestali go akceptować. Do tej pory (tej wiadomości) byli nim zachwyceni. Kompletnie ich nie rozumiem, jak można tak nagle zmienić o kimś zdanie, w zasadzie go nie znając. Jak mogę rozmawiać z moimi rodzicami o Nim? I jak mogę ich przekonać, że to naprawdę dobry i wyjątkowy facet?

Szanowna Pani,

To bardzo przykre, że Pani rodzice tak się zachowali. Krwiak mózgu nie jest jednoznaczny z zaburzeniami psychicznymi, ale czy Pani rodzice są otwarci na dowiedzenie się czegoś na powyższy temat z fachowych źródeł? Skąd takie ich przekonanie? Może warto o tym spokojnie porozmawiać, gdy będą na to gotowi? Odrębny temat stanowi krwiak mózgu występujący u pacjentów w następstwie stosowania/nadużywania środków psychoaktywnych (np. narkotyki) - Pani o tym jednak nie wspomniała.

Skoro rodzice tak lubili Pani partnera do tej pory to może potrzebują czasu i edukacji na ten temat? Ma Pani 34 lata, więc ma Pani pełne prawo spotykać się z kim Pani chce nie potrzebując aprobaty rodziców. Oczywiście, to zrozumiałe, że jest Pani przykro - rodzice są dla Pani ważnymi osobami i równocześnie zależy Pani na budowaniu szczęśliwego związku z mężczyzną. Nie sądzę, by wywieranie presji na rodziców było właściwym wyjściem z sytuacji - proszę pozwolić życiu toczyć się dalej. Prawdopodobnie z czasem dotrze do nich, że się mylili odnośnie Pani partnera.

Życzę Pani wiele szczęścia.