Co zrobić z mężem, który codziennia żegna się i mówi, że to koniec?

Co moge zrobic z meżem który codziennie sie ze mną żegna mówi że to już koniec że nie daje sobie rady byłam tydzień temu u psychiatry z nim dostał leki lekarz powiedzial ze zagrozenia nie ma gdyz nie rozplanowywuje tego czynu a ja widze ze z nim jest coraz gorzej

Witam!
Proszę jeszcze chwilę poczekać, aż leki zaczną działać. Równocześnie to będzie dobry moment, aby mąż rozpoczął psychoterapię. Najskuteczniejsze bowiem w przypadku trudności o charakterze depresyjnym jest łączenie farmakoterapii z psychoterapią. Mąż nauczy się tam radzić z trudnymi emocjami i konstruktywnie rozwiązywać pojawiające się problemy.
W sytuacji, gdy będzie Pani miała poważne obawy, co do samopoczucia męża, może Pani zadzwonić po karetką i umieścić męża w szpitalu. Być może krótka hospitalizacja pozwoli lekarzom na wnikliwą obserwację męża i dostosowanie leczenia adekwatnie do jego potrzeb.
Pozdrawiam!

W leczenie należy jednoznacznie włączyć terapię psychologiczną. Stan męża osobiście oceniam za poważny i proponuję ponowną konsultację stanu psychicznego u innego lekarza psychiatry.