Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić, żeby chłopak na wyjeździe tęsknił i myślał o mnie?

Jestem dziewczyną oficera WP. Jesteśmy razem blisko 4,5 roku. Pod koniec maja wyjeżdża na 5 tygodni na poligon. Co mogę zrobić, by nic między Nami się nie zepsuło, by tęsknił i myślał o mnie? Bardzo się denerwuję tym wyjazdem.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Czy depresja jest chorobą śmiertelną?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Jest przyczyną wielu przykrych dolegliwości, czy jednak może doprowadzić do śmierci? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Droga Pani,

Jeśli Pani partnerowi zależy na Pani (a skoro jesteście ze sobą 4,5 roku, to pewnie zależy), nie ma sensu nic robić. Specjalne działania mające na celu manipulowanie emocjami partnerów, przyjaciół czy znajomych mogą tylko i wyłącznie popsuć relacje i spowodować, że będziemy postrzegani przez nich negatywnie (jako manipulatorzy, sztuczni i fałszywi).
Rozłąka jest częścią wielu związków. 5 tygodni to dość długi czas, ale podczas tego okresu nie powinno się nic zmienić. Jeśli źle się Pani z tym czuje, dobrze jest po prostu usiąść z partnerem i porozmawiać o swoich emocjach i obawach - żeby wiedział, jak się Pani z tym czuje. Możliwe, że sam zechce się wtedy otworzyć i podzielić swoimi emocjami z tym związanymi. Nie może Pani zapominać, że dla niego to również będzie ciężki okres.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

0

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec...o co tak naprawde Pani chodzi.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy