Jak sobie poradzić po wyjeździe męża?

Witam mam pytanie? Mój Mąż wyjechał zaledwie tydzień temu a tęsknie za nim bardzo,nie umiem sobie z tym poradzić. I mam takie dziwne myśli,że już on do mnie nie wróci albo coś gorszego bo coś się może mu stać,mąż mi cały czas powtarza,że zawsze do mniej wróci i nic mu się nie stanie bo on bardzo uważa,jak mi tak mówi to czuję się lepiej,ale jak znowu nadejdzie kolejny dzień to mam znowu nerwy i zaczynam znowu o tym myśleć,i od kilku dni nic nie jem. I proszę o pomoc . Kasia

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Pani Kasiu, fakt, że tęskni Pani za swoim partnerem oraz martwi się o niego nie jest objawem niczego niepokojące a myślę, że wręcz przeciwnie. Jeśli jednak Pani obawy przeradzają się w lęk, który paraliżuje normalne funkcjonowanie to warto uważniej się temu przyjrzeć. Najlepiej dokonać tego na spotkaniu z psychologiem. Doraźnie proszę spróbować spojrzeć na swoje myśli nieco z boku i zastanowić się co obiektywnie przemawia za ich prawdziwością a co im zaprzecza.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

To że tęskni Pani za mężem i martwi się o niego, jest naturalne. Świadczy o przywiązaniu i miłości. Nie pisze Pani na jak długo mąż wyjechał. Jeżeli na dłuższy okres, to warto skonsultować się z psychologiem. Będzie Pani mogła podzielić się z nim swoimi lękami i obawami oraz nauczyć się patrzenia na sytuację w nieco inny sposób. Zachęcam do konsultacji z terapeutą, pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Pozdrawiam serdecznie