Codzienna masturbacja u 22-latka i nieśmiałość w kontaktach z płcią przeciwną

witam .jestem mezczyzna -mam 22 lata.moj problem polega na tym ze prawie codziennie sie masturbuje . chcialbym lecz nie moge .codziennie o tym mysle i to robie.niska samoocene ktora mi przeszkadza w nawiazywaniu kontaktow z plcia przeciwna .inni stwierdzaja ze jestem niesmialy . co jest ze mna nie tak ? czy jest jakis sposob zeby to zmienic .chcialbym sie udac tylko nasuwa mi sie pytanie do ktorego -psychologa/ psychoteraupety lub seksuologa . prosze o odp

Człowiek ,aby móc istnieć w społeczeństwie,musi w nim uczestniczyć/tam jest miejsce na dawanie wsparcia i branie go od innych/.Odradzam też wszelkie terapie on-line.Rozumie Pan już dlaczego,prawda?
Pozdrawiam.

Witam
proponuję wizytę u psychologa- seksuologa, warto popracować nad sobą w tej sferze pod okiem specjalisty aby nie doszło do utrwalenia tej formy zaspokajania jako jedynej możliwej do realizacji dla Pana.
pozdrawaim

Witam, masturbacja nie jest uznawana za zaburzenie, ale zwyczajną aktywność erotyczną u osób, które nie uprawiają seksu. Natomiast niska samoocena i nieśmiałość do kobiet może być przepracowana w toku psychoterapii. Ze względu na to, że problem jest bardzo intymny polecam zacząć od psychoterapii indywidualnej. Na stronach Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego znajdzie Pan listę certyfikowanych psychoterapeutów z różnych stron kraju. Pozdrawiam