Codzienna masturbacja u 22-latka i nieśmiałość w kontaktach z płcią przeciwną

witam .jestem mezczyzna -mam 22 lata.moj problem polega na tym ze prawie codziennie sie masturbuje . chcialbym lecz nie moge .codziennie o tym mysle i to robie.niska samoocene ktora mi przeszkadza w nawiazywaniu kontaktow z plcia przeciwna .inni stwierdzaja ze jestem niesmialy . co jest ze mna nie tak ? czy jest jakis sposob zeby to zmienic .chcialbym sie udac tylko nasuwa mi sie pytanie do ktorego -psychologa/ psychoteraupety lub seksuologa . prosze o odp
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja może źle wpływać na potencję?

O masturbowaniu najlepiej pisze prof.Starowicz.Można poczytać jego porady.Ze swej strony mogę Panu doradzić,by jaknajszybciej wyłaczyć komputer oraz unikać tych sytuacji,w których stosuje Pan masturbację na rzecz jakichkolwiek innych rodzajów aktywności WŚRÓD LUDZI.Nieśmiałość nie tyle wynika z masturbacji,co z braku bycia wsród innych i na ten problem dobre są terapie i rozmaita działalnośc grupowa.Nie wolno Panu od niej uciekać,bo wcale nie wszyscy muszą być śmiali,żeby być razem,prawda?W tym znaczeniu to,co Pan teraz ze sobą robi,odsuwa Pana od kontaktów,także bliskich,które w praktyce zwykle nie dostarczają od razu równie wspaniałych doznań,ale za to izolują coraz bardziej i zaburzają.
Człowiek ,aby móc istnieć w społeczeństwie,musi w nim uczestniczyć/tam jest miejsce na dawanie wsparcia i branie go od innych/.Odradzam też wszelkie terapie on-line.Rozumie Pan już dlaczego,prawda?
Pozdrawiam.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Witam
proponuję wizytę u psychologa- seksuologa, warto popracować nad sobą w tej sferze pod okiem specjalisty aby nie doszło do utrwalenia tej formy zaspokajania jako jedynej możliwej do realizacji dla Pana.
pozdrawaim

0

Witam, masturbacja nie jest uznawana za zaburzenie, ale zwyczajną aktywność erotyczną u osób, które nie uprawiają seksu. Natomiast niska samoocena i nieśmiałość do kobiet może być przepracowana w toku psychoterapii. Ze względu na to, że problem jest bardzo intymny polecam zacząć od psychoterapii indywidualnej. Na stronach Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego znajdzie Pan listę certyfikowanych psychoterapeutów z różnych stron kraju. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy