Czy chłopak dla mojego dobra mógł dla mnie zerwać?

czy chłopak dla mojego dobra mógł zerwać ze mna kontakt , potraktować jak obcą osobę i bez wyjaśnienia zakończyć relację ?? on wcześniej chorował na depresję dwubiegunową , czy to może być związane z nawrotem ? i np nie chce mnie krzywdzić ?? bo nawet nie ma odwagi spotkać się ze mną i powiedzieć mi tego prosto w oczy ... czy to może byc spowodowane czymś innym ?? prosze o odp. bo nie mogę sobie z tym poradzić ... bo jeszcze nie dawno było tak dobrze między nami ...

Dzień dobry!

Bardzo trudno odpowiedzieć na Pani pytanie, nie znając Pani, partnera ani historii Waszego związku. Mężczyzna mógł mieć różne powody, różne motywacje zerwania. Z pewnością jednak zaburzenia depresyjne i dwubiegunowe mogą nie być bez znaczenia. Jest możliwe, że partner postanowił zakończyć związek z tego powodu, że nasiliły się objawy choroby i zdecydował na skoncentrowaniu się na sobie, leczeniu i nie "obciążaniu" Pani swoim stanem. Wiele par rozstaje się jednak z różnych innych przyczyn (różnic w poglądach czy cechach, które wydają się nie do pogodzenia; wygaśnięciu uczuć itp.) i tak również mogło być w Państwa sytuacji. Warto, żeby w tym trudnym czasie zapewniła Pani sobie wsparcie rodziny i znajomych, być może także wsparcie psychologa.

Pozdrawiam!

Brak kontaktu może wynikać z apatii, trudności w zmobilizowaniu się do czegokolwiek, anhedonii, wycofania społecznego, smutku (które sa objawami depresji). Jeśli nawrót nastąpił w fazie depresji, może to oznaczać, że brak kontaktu, motywacji czy w ogóle energii, a także wycofanie z relacji wynika z objawów chorobowych, a nie problemów wynikających z relacji.
Ważne byłoby, żeby skorzystał z porady i pomocy psychologa, psychoterapeuty. Szczególnie jeśli nastąpił nawrót choroby.