Czy dać kolejną szansę chłopakowi, który kilkakrotnie mnie uderzył?

Moj chlopak kilkakrotnie mnie uderzyl. Kiedy zagroziłam odejsciem, przyznal sie do winy, przepraszal i powiedzial, ze pojdzie na terapie. Co mam zrobic? Dac kolejna szanse? Czy uciekac jak najdalej..

Witam serdecznie,
Szansa czy ucieczka?Decyzję powinna podjąć Pani sama. Wszystko zależy od tego, co Pani czuje do chłopaka, no i faktycznej, szczerej decyzji co do terapii, podjęcie jej i wytrwanie. Tylko silna wola i chęć zmiany mogą pomóc jemu samemu i Waszemu związkowi. Problem z pewnością nie jest taki prosty i rozwiązaniem nie jest obietnica "nie będę bił", tylko faktyczna zmina na poziomie przekonań, myślenia i działania. Jest to możliwe dzięki podjęciu terapii, do której podjęcia zachęcam jak najszybciej chłopaka.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Psychoterapia ma szanse przynieść zmianę, pod warunkiem, ze chłopak bedzie pracował nad sobą w sposób zaangażowany i jest zmotywowany do zmiany. Jeśli nie zauważy Pani działania w stronę podjęcia terapii i zmian w zachowaniu chłopaka może to oznaczać, że podobna deklaracja nie była szczera, a motywacji do zmiany chłopak nie ma.

Czy chłopak tylko POWIEDZIAŁ, że pójdzie na terapię, czy też zamierza faktycznie spełnić tę obietnicę? Jeśli nie podejmie terapii to nic się nie zmieni w waszym związku, być może jedynie problem z przemocą będzie się pogłębiał. Od tego, czy chłopak realnie podejmie działania zmierzające do przepracowania swojego problemu uzależniłabym pozostanie w tej relacji.