Czy warto dać kolejną szansę partnerowi, przez którego kolejny raz rozpadł się nasz związek?

Czy warto dać kolejną szansę partnerowi, przez którego kolejny raz rozpadł się nasz związek? Chodzi na terapię do psychologa i ma poczucie winy, bo Twierdzi że dopiero teraz przejrzał na oczy i zrozumiał co stracił i żałuje, że wcześniej nie poszedł do psychologa tak jak go prosiłam, bo widzi, że psycholog mu pomaga radzić sobie z problemem, Jego problemem było to, że nie radził sobie z nerwami i często złość była wyładowywana na naszym związku. Czy wrócić do niego teraz czy poczekać jakiś czas?

czuję się winny -> staram się to naprawić będąc miłym -> jak coś mi przeszkadza, to staram się być miły i nie mówię o tym -> zbiera się we mnie złość, bo nie mówię na bieżąco o tym, co mi przeszkadza -> jak się nazbiera za dużo, to wybucham...

Czasem też na terapię ludzie przychodzą nie z własnej potrzeby zmiany, a z poczucia winy i chęci naprawy np. związku. I gdy już naprawią to, co chcieli, ich motywacja do kontynuacji terapii spada i przestają przychodzić, mimo że terapia nie jest jeszcze skończona.

Podsumowując: to Pani decyzja, ale proszę rozważyć to, co napisałem powyżej.

Gdyby zdecydowała się Pani powrócić już teraz do tego związku, to proponuję konkretnie i prosto z mostu powiedzieć partnerowi jakich zachowań Pani sobie nie życzy - tak, żeby wrócić do związku na jasnych zasadach.

Pozdrawiam!

Uczestniczenie w terapii chyba nie jest dobrym powodem do pogodzenia się, to efekty tej terapii mogą Panią skłonić do takiej decyzji a nie sam fakt jej podjęcia. Proponuję porozmawiać o tym z Pani partnerem, być może istnieje możliwość odbycia wspólnej sesji podczas, której zastanowicie się Państwo nad tym wspólnie.