Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dieta dla dziecka z CZR ze spektrum autyzmu jest koniecznością?

Czy dieta dla dziecka z CZR ze spektrum autyzmu jest koniecznością? Słyszałam od kilku osób, mających dzieci z CZR że nie wszystkie dzieci muszą byc poddane diecie dla dzieci z autyzmem, stąd że nie wszystkie mają problemy z jelitami, celiakią. Proszę o odpowiedz jak się ma do tego jak jest naprawde.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju powinny być szczególnie bacznie obserwowane pod kontem stanu zdrowia. Jesli u dziecka z CZR zauważymy bóle brzucha, nawracające wymioty, gorączki co kilka tygodni, wysypki, jesli dziecko bierze przedmioty do buzi - piasek, kreda, inne, obficie się ślini, miewa nieprawidłowe stolce - rozwolnienia bądź zatwardzenia, jeśli ma za małą lub za dużą wagę ciała, jeśli miewa gazy, wzdęcia, kolki, lub jeśli obserwujemy że po pewnych produktach dziecko jest bardzo pobudzone, lub, że miewa nadkwaśność, zgagę - jeśli dziecko miewa jakieś z tych objawów, to warto zasięgnąć opinii nie lekarza i dietetyka.
Czasami jedynym objawem złej pracy przewodu pokarmowego u pacjentów z którymi pracuję jest często zgięta postawa ciała w łódeczkę z ręką na brzuchu, częste kładzenie się i leżenie w łódeczkę, lub dociskanie (opieranie) brzuszka do np. oparcia fotela, kanapy, czy innych mebli. U dzieci niemówiących i z zaburzeniami rozwoju czasami bartdzo trudno rozpoznać sygnały wysyłane przez dziecko. A sygnały te są najważniejszą informacją jaką diagnostykę zrobić, Po wykonaniu diagnostyki najlepiej wiadomo czy dieta jest koniecznością i jaka. Łatwiej też w takim przypadku określić na jak długo wdrażana jest interwencja żywieniowa i zapobiec niedoborom żywieniowym.
https://www.facebook.com/NutriMENTOR.Europe.ltd?ref=hl
http://www.anetawasilewska.pl/home

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy