Czy dieta dla dziecka z CZR ze spektrum autyzmu jest koniecznością?

Czy dieta dla dziecka z CZR ze spektrum autyzmu jest koniecznością? Słyszałam od kilku osób, mających dzieci z CZR że nie wszystkie dzieci muszą byc poddane diecie dla dzieci z autyzmem, stąd że nie wszystkie mają problemy z jelitami, celiakią. Proszę o odpowiedz jak się ma do tego jak jest naprawde.

Czasami jedynym objawem złej pracy przewodu pokarmowego u pacjentów z którymi pracuję jest często zgięta postawa ciała w łódeczkę z ręką na brzuchu, częste kładzenie się i leżenie w łódeczkę, lub dociskanie (opieranie) brzuszka do np. oparcia fotela, kanapy, czy innych mebli. U dzieci niemówiących i z zaburzeniami rozwoju czasami bartdzo trudno rozpoznać sygnały wysyłane przez dziecko. A sygnały te są najważniejszą informacją jaką diagnostykę zrobić, Po wykonaniu diagnostyki najlepiej wiadomo czy dieta jest koniecznością i jaka. Łatwiej też w takim przypadku określić na jak długo wdrażana jest interwencja żywieniowa i zapobiec niedoborom żywieniowym.
https://www.facebook.com/NutriMENTOR.Europe.ltd?ref=hl
http://www.anetawasilewska.pl/home