Czy inna osoba może odczuwać moje myśli?

Witam. Mam dość nietypowe pytanie.. Mam wrażenie, że pewna osoba czuje co ja odczuwam, moje zmartwienia, wszystko..Czasem już od tego boli mnie głowa, to jest do niewytrzymania, zmieniać własne myśli, aby inny człowiek ciebie nie poznał. Boję się, że przez będę postrzegana inaczej...że to co ta osoba czuje odbiera inaczej. Jestem tego prawie pewna, nie wiem co mam robić. Mam wrażenie, że mogę wyjść na idiotkę, a jak nic z tym nie robię to też źle, bo to nie mija...może to tylko mój wymysł.POMOCY

Witam. Przekonanie że ktoś "czyta w Pani myślach" jest niepokojące i może być objawem rozwijających się zaburzeń emocjonalnych lub psychicznych.Aby to wykluczyć lub w przypadku rozpoznania w/w skutecznie leczyć, należy udać się na konsultację do psychologa klinicznego. Przeprowadzi on z Panią dokładny wywiad kliniczny i oceni czy należy dodatkowo skonsultować Pani obawy u lekarza psychiatry oraz zaproponuje formy pomocy najbardziej odpowiednie do sytuacji. Bezpłatną pomoc może Pani uzyskać w Poradniach Zdrowia Psychicznego w ramach NFZ. Pozdrawiam

Witam, proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą i psychologiem. To co myślimy, czujemy, nie jest bezpośrednio dostępne innej osobie. Być może nasze odczucia, stan emocjonalny (czy jesteśmy smutni, weseli, zadowoleni) można rozpoznać poprzez sposób w jaki mówimy, postawę, mowę ciała. Jednak nikt nie ma wglądu w to co myślimy i czujemy w znaczeniu takiego związku mentalnego że "współczuje" to co my. Pozdrawiam serdecznie