Czy moje lęki wymagają leczenia?

Od jakiegos czasu w nocy odczuwam okropny lęk że za drzwiami stoi osoba która chce mnie skrzywdzić dosłownie boję się ruszyć z miejsca, zdarzało mi sie również poplakac z tego powodu. Moi znajomi uważają mnie za jakąś idiotkę więc myślę ze to nie jest normalne i może być czyms niepokojącym. Ta sama sytuacja dzieje się w sytuacji gdy jestem na dworze, okropnie się czuję wiedząc że ktoś mnie prześladuje po mimo ze każdy mi mówi że tak nie jest. Chcę tylko się dowiedzieć czy jest to powód do niepokoju czy też jest to normalne chociaż nie wydaje mi się.

Warto tego rodzaju objawy skonsultować ze specjalistą. Proponuję zacząć od konsultacji psychologicznej i jeśli psycholog uzna, że wskazane jest wsparcie innych specjalistów, zasugeruje wizytę u psychoterapeuty lub lekarza psychiatry.