Jak pozbyć się uczucia, że wszyscy słyszą moje myśli?

Mam dziwną fobię. Wierzę, że ktoś słyszy moje myśli. Chcę pomyślec o czymś intymnym, o czym nikomu bym nie powiedziała. I w pewnej chwili zaczynam myślec o czymś innym w strachu, że ktoś dowiedział się o tych moich sktrytych myślach. Jak mogę się tego pozbyc?
ponad rok temu

Witam serdecznie, Myślę, że w takim przypadku wskazana byłaby wizyta u lekarza psychiatry. Przekonanie, że inni ludzie mogą usłyszeć Twoje myśli może być objawem między innymi zaburzeń psychotycznych. Czy oprócz tego przekonania zauważyłaś jeszcze coś niepokojącego? Pozdrawiam