Czy jeśli ktoś jest dużym dzieckiem to ma to podstawę w psychice człowieka?

Dzień dobry.

Szkoda, że nie napisał Pan nic na temat objawów "dużego dziecka". Zgodnie jednak z Pana przypuszczeniem, potwierdzam, że ma to podstawy w psychice.

Pozdrawiam.

Jeśli pyta Pan o niedojrzałość emocjonalną i społeczną, trudności w podjęciu dorosłych ról, samodzielności, odpowiedzialności itp to często może to wynikać z doświadczenia i sposobu wychowania jednostki np. w nadmiernego chronienia dziecka przez rodziców. Musiałby Pan jednak doprecyzować pytanie, żeby można było na nie konkretnie odpowiedzieć.