Wtrącanie się dziadków do wychowywania wnuka

Witam Chciałabym pomóc swojej koleżance. Ma dziecko mieszka z rodzicami oni sie wtrącają w jej życie.Mówią że nie potrafi się zająć własnym dzieckiem.Nie dorosła aby być mamą. Ona zaczeła uciekać z domu pić i nie wracać na noce.Mówi że tak robi bo ma dosyć gadania ze strony rodziców,jeszcze się nie wyszalała.Co zrobić.Próbuje ją jakoś przekonać,że cierpi jej dziecko.Nie dość że straciła tatę to straci teraz mamę.Widzę jak jej dziecko cierpi. Pozdrawiam Paulina

Witam. Jak wychodzi szaleć to potwierdza opinię rodziców. Pani bardzo mądrze mówi, że robi szkode dziecku, bo to prawda. warto z nią o tym rozmawiać.

To bardzo cenne, że chce Pani pomóc koleżance, jednak, żeby zaszła jakaś zmiana- to ona musi mieć motywacje i chęć do pracy. Z jednej strony do postawienia rodzicom granic, z drugiej do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie i swoje decyzje (na ten moment z Pani opisu wygląda na to, że ma z tym trudności). Oprócz jasnego i wyraźnego uświadamiania jej tego oraz niewzmacniania zachowań świadczących o braku chęci do podjęcia dorosłych ról społecznych.