Czy jestem psychopatą?

Szczerze nie jestem pewny co tu napisać, ale czy jest miejsce gdzie można stwierdzić u mnie psychopatię nieodpłatnie?

Z internatu ciężko jest mi wywnioskować czy mam ową przypadłość czy też takowej nie posiadam, ponieważ ciężko mi twierdzić iż jestem psychopatą z prostej przyczyny: czytając w internecie jest zbyt wiele rożnych teorii i każdy owy psychiatra, który badał psychopatów, ukazuje rożne objawy.

Ja nie posiadam uczuć, nie posiadam sumienia - przykładów nie ma sensu podawać - ludzie są dla mnie istotami bezwartościowymi, a co się z tym wiąże, ich towarzystwo mnie nudzi i irytuje, manipuluje innymi głównie opierając się na ich słabościach no i głównie dlatego, że jest to dość ciekawe i lepiej dzięki temu pojmuję niektóre sprawy. Agresja - ciężko orzec czy mam z nią problemu przynajmniej w moim otoczeniu nie jest to zbytnią nowością lub rzadkością.

Jedynie niszcząc kogoś, sprawiając ból, głownie psychiczny, odczuwam przyjemność. Jedyny konflikt z prawem to kilka mandatów za picie z miejscu publicznym i innym mało znaczącymi rzeczami i bardzo powszechnymi.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Postawienie określonego rozpoznania na podstawie krótkiego opisu użytkownika portalu jest niemożliwe. Rozpoznanie zabrzeń osobowości powinno być poparte nie tylko wywiadem, ale i osobistym badaniem pacjenta, wnikliwą obserwacją przebiegu zaburzenia oraz testami psychologicznymi, dokładną diagnostyką różnicową, wykluczającą inne przyczyny objawów.

Osobowość dyssocjalną czyli psychopatię wyróznia to, że osoba taka nie potrafi uwzględnić punktu widzenia innego człowieka, a w swoim postepowaniu kieruje się głównie chęcia zapokojenia własnych potrzeb i chronienia siebie.

Istnieje kilkanaście typów psychopatii. To spektrum obejmuje zarówno osoby, których destruktywne działania są skierowane przeciwko sobie (np. alkoholizm, narkomania), jak i osoby popełniające z "zimną krwią" przestępstwa.

Osoba dyssocjalna może dobrze funkcjonować w grupie i miejscu pracy, jak i popadać w częste konflikty z prawem.

Proszę zgłosić się do najbliższej poradni zdrowia psychicznego, gdzie może Pan skorzystać z bezpłatnej pomocy.

Z pozdrowieniami