Czy miód tuczy?

Witam.Bardzo lubię miód.Czy on tuczy,czy nie spowoduje wzrostu wagi i dodatkowych centymetrów?Ile razy w tygodniu można go jeść i w jakich ilościach,aby nie zaszkodził naszemu zdrowiu?Dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,

Miód ma dużą zawartość węglowodanów prostych, które spożywane w nadmiarze mogą spowodować wzrost masy ciała. Powinna Pani go spożywać z umiarem. Ciężko mi określić ile Pani może go zjadać aby nie przytyć bo to jest kwestia bardzo indywidualna zależna od zapotrzebowania energetycznego danej osoby. Jeżeli przez dłuższy okres czasu będzie Pani zjadać więcej kalorii niż spala to może to spowodować wzrost wagi.
Miód jest bardzo zdrowy ale proszę z nim nie przesadzać jeśli chce Pani utrzymać zgrabną sylwetkę

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk