Zapytaj lekarza

7 2 2 , 8 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę suplementować taką ilość magnezu?

Witam! Mam pytanie odnośnie suplementacji magnezu. Jestem osobą trenująca sporty wytrzymałościowe (biegi kolarstwo) 4 razy w tygodniu. Od dłuższego czasu po każdym treningu (4 razy w tygodniu) zażywam po 2 tabletki suplementu Magne b6 forte. Moje pytanie brzmi czy mogę suplementowac taką ilość magnezu cały czas około treningowo czy powinienem robić jakieś przerwy od zażywania tego suplementu? Z góry dziękuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT około miesiąca temu

Bandażowanie kłosowe przedramienia

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli trenuje Pan, to prawdopodobnie ma Pan zwiększone zapotrzebowanie na magnez. Oznacza to, że może Pan suplementować ten pierwiastek nawet codziennie w dawce zalecanej przez producenta, choć optymalnym rozwiązaniem byłoby wykonać badania na oznaczenie poziomu magnezu – tylko to pozwoli na dobranie właściwej dawki. Dodatkowo warto zadbać o dostarczanie magnezu także z pożywieniem – będzie to forma gwarantująca najlepszą wchłanialność, a więc i korzyść dla organizmu. Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/co-jesc-jesli-pijesz-duzo-kawy-produkty-bogate-w-magnez.

Natomiast nie musi się Pan obawiać przedawkowania – zarówno wysiłek fizyczny, jak i tryb życia, jaki obecnie prowadzimy, pretenduje nas do zażywania magnezu w formie suplementu. Więcej o magnezie, a także zapotrzebowaniu na ten pierwiastek może Pan przeczytać w naszym artykule: https://zywienie.abczdrowie.pl/dawkowanie-magnezu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy