Czy mój stan psychiczny wskazuje na konieczność konsultacji zr specjalistą?

Brak sensu życia, czy to choroba psychiczna? Dzień dobry, Ciężko mi opisać stan jaki towarzyszy mi już od dłuższego czasu i nie wiem co w związku z nim powinnam zrobić i do kogoś się udać. Mam częste wahania nastroju, w jednej chwili wszystko jest w porządku a w drugiej nie mogę opanować napadu płaczu. Dosłownie wszystko jest w stanie wytrącić mnie z równowagi, choćby szklanka stojąca na stole. Jednocześnie w ogóle nie czuje tych emocji w środku, ktoś mógłby mi powiedzieć, że moja rodzina zginęła w wypadku, a ja byłabym obojętna. Dodatkowo przestałam widzieć jakikolwiek sens we wszystkim co robię, nie jestem w stanie wyobrazić sobie w ogóle swojej przyszłości. Każda czynność nie ma dla mnie znaczenia, budzę się- nie widzę sensu wstawania, chcę się umyć- nie widzę sensu mycia, myślę aby jakoś produktywnie spędzić dzień- nie widzę sensu robienia czegokolwiek. Ciężko jest mi myśleć nad rzeczami, których nie robię mechanicznie- widzę, że trzeba iść po zakupy, ale nie mogę zrobić listy potrzebnych rzeczy, widzę, że trzeba zrobić pranie, ale nie mogę oddzielić ubrań kolorowych od białych. Myślę o własnej śmierci, ale wiem, że nie jestem w stanie popełnić samobójstwa. Czasem przy napadach płaczu, gdy nie mogę się uspokoić, zaczynam się samookaleczac, mimo że nie chcę tego robić. Mam 20 lat w styczniu z powodu pandemii byłam zmuszona przerwać studia, które w jakimś stopniu odwracały moja uwagę od tego samopoczucia, natomiast już wcześniej tak się czułam. Ten stan bardzo mnie męczy, ale nie wiem co powinnam zrobić żeby go zakończyć.

Szanowna Pani,

Warto,by możliwie szybko skontaktowała się Pani z psychiatrą i poszukała dla siebie psychoterapeuty. Czuję Pani ból w liście i mam nadzieję, że zadba Pani o pomoc dla siebie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo dobrego.