Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mój ukochany mnie zdradza?

Witam Mam problem spotykam się z chłopakiem od prawie roku, spotykamy się w weekendy i jak mamy czas. Ostatnio przez przypadek odblokowała jego telefon i była wiadomość od dziewczyny, umawiali się na drinka. Spytałam go co się dziele on tłumaczył że to jego koleżanka z bardzo dawna i jeżeli chcę możemy do niej zadzwonić i wyjaśnić że nic ich nie łączy.Dał mi do sprawdzenia cały telefon Niby uwierzyłam ale ciągle mnie to dręczy.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Czy warto do siebie wracać po rozstaniu?

Mgr Ewa Wójcik Psycholog
46 poziom zaufania

Witam,
wydaje mi sie, że spotykanie sie raz w tygodniu do wybrania meżczyzny na kandydata do dalszego bycia razem to duzo za mało :)
Jeden sms z propozycja wyjscia na drinka jeszcze nic nie znaczy. Oznacza jedynie, że Pani chlopak znajduje na to czas.
Moze powinniscie spotykac sie jeśli to mozliwe codziennie?
Przy spotykaniu sie codziennie ma Pani szanse zaobserwowac jakim rzeczywiscie jest czlowiekiem, z kim sie spotyka, co robi kiedy sie nudzi i jak sie zachowuje kiedy jest smutny, zły, zmeczony...to spowoduje, że nie bedzie pani rozczarowana.
Po roku bedzie znala go Pani 6 razy lepiej niż teraz.
Zwiazki na odleglosc maja sens gdy ludzie sie juz wczesniej znali oraz powinny zmierzac do bycia razem. To bedzie bardziej bezpieczne dla obu stron.
Na weekemd zawsze mozna sie "przygotowac".
Pozdrawiam!
Życze wytrwałosci!

0

Czy wcześniej były jakiekolwiek okoliczności, które mogłyby Panią utwierdzać w przekonaniu, że coś jest "na rzeczy"? Czy partner zrobił lub powiedział coś, co mogłoby świadczyć o jego niewierności? Trudno to rozsądzić na bazie Pani opisu. Bardziej niż o faktach pisze Pani o własnych obawach i chyba skupiłbym się na nich. Jak Pani doszła do przekonania, że partner mógłby po roku związku zacząć spotykać się jeszcze z kimś innym? Czy ma Pani już wcześniejsze podobne doświadczenie własne lub wśród osób bliskich? Czy w ostatnim czasie coś się zmieniło w Państwa relacji? Doświadczyli Państwo jakiejś trudności lub różnicy zmian związanej z kształtem związku? Nie wiem na ile szczerze porozmawiała Pani o tym z partnerem, oczywiście obrzucanie go oskarżeniami z pewnością nie doprowadzi do niczego dobrego. Być może szczere podzielenie się odczuciami, obawami i ich podstawami opartymi w Pani własnych przekonaniach/doświadczeniach mogłoby pomóc partnerowi zrobić coś, co Panią utwierdzi w jego zaangażowaniu. Życzę powodzenia.

0

Przy barku zaufania i podejrzliwości długo związek się nie utrzyma. Jeśli dochodzą oskarżenia ( a szczególnie niesłuszne) to tym bardziej., zwłaszcza ,że niewiele Was łączy, jak do tej pory. Warto oczywiście szczerze porozmawiać - tylko nie oskarżać, a raczej powiedzieć o swoich odczuciach, obawach. jest to pewien rodzaj odsłonienia się, ale to w takich chwilach możemy zyskać pewność kim jest ta druga osoba, na ile mogę na nią liczyć. Dobrze też wytyczyć granice, na ile będąc w związku można mieć osobiste relacje z innymi własnymi znajomymi. To zależy tylko od Was.

Psycholog, absolwentka KUL. Ukończyła szkolenia w zakresie psychoterapii i poradnictwa.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy