Jak uporać się ze zdradą w związku?

Ponad rok temu dowiedziałam się że mój obecny mężczyzna w trakcie kiedy nie bylismy razem (rok przerwy) poznal dziewczyne z ktora kilka razy spotkal sie w jednym celu. Dowiedzialam sie ktora to osoba.. i od tamtej pory nie moge spokojnie zyc, mam ciagle urojenia i mysli jak wygladaly ich spotkania, co robili szczegolowo... i mam takie napady co jakis czas. Mimo ze razem nie bylismy to poczulam sie zdradzona a z drugiej strony troche mnie to podnieca i zarazem przeraza. Jak sie z tym uporac?

Dzień dobry.

Nie wydaje się, by informacja, że Pani obecny mężczyzna miał prawo spotykać się z kim chce, podczas gdy nie był z Panią w związku, była dla Pani wystarczająco pomocna. Problem nadmiernej zazdrości wynikać może z chęci "zagarnięcia" partnera całkowicie dla siebie. Mówiąc inaczej, wiązać się może z chęcią ograniczenia jego autonomii również w związku, do której, jakby nie było, każdy ma prawo.
Pisze Pani ponadto, że chciałaby poznać szczegóły tego, co Pani partner robił z inną dziewczyną, podczas, gdy nie był z Panią. Wydaje się, że może Pani po prostu partnera o to spytać - zdarza się jednak, że tego rodzaju informacje z przeszłości seksualnej partnera wzmagać mogą tylko obsesyjną zazdrość i poczucie "zdradzenia", więc warto rozważyć zasadność takiego kroku.

Pozdrawiam.

Witam Panią
Bardzo łatwo wpaść w obsesje mając i przywołując myśli o zdradzie, nie byliście razem więc zdrady nie było. Każde z Was żyło na własną rękę. Mężczyzna wrócił do Pani i to jest najistotniejsze i na tym należy się skupić, dać jak najwięcej uwagi aby udoskonalać Wasz Związek. To jest ważne, a nie wyimaginowane myśli o zdradzie, które do niczego pozytywnego nie doprowadzają.

Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl