Czy możliwe, że cierpię na anoreksję?

Witam! Od dłuższego czasu zaczęłam mieć problemy z odżywianiem. Od zawsze byłam niejadkiem, ale nigdy nie było to moim problemem. Ostatnie wydarzenia dość mocno na mnie wpłynęły, zamykałam się w sobie itd. Obecnie chodze do psychologa ( bylam na trzech spitkaniach) . Moje bmi wynosi 16, ale nie widze tej niedowagi w sobie. wiem, ze moglabym przytyc, a nawet musze(przynajmniej kazdy mi tak powtarza) ale mam dziwny opor przed przytyciem mimo, ze wiem, ze nie jestem osoba grubą. Czasami patrząc na jedzenie czuje obrzydzenie jak na nie patrze i tylkp czrkam, az będę mogła je wynieść. Jak nikt nie widzi to.nie raz zdarzylo.mi sie wyrzucic obiad, albo udawac, ze nie zjem kolacji bo jadlam u kolezanki. Niezbyt rozumiem moje zachowanie. Czy moge miec anoreksję? Dodam jeszcze, ze nigdy nie prowokowalam wymiotow.

Dzień dobry!

Są to objawy zaburzeń odżywiania. O konkretnej diagnozie, a przede wszystkim przyczynach, mechanizmach tych objawów warto rozmawiać z prowadzącym terapeutą.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie,

to czy jest Pani chora na anoreksje powinien stwierdzić psycholog prowadzący. Jednak z tego co Pani opisuje jest to bardzo prawdopodobne. Nie zgadza mi się jedynie to, że zdaje sobie Pani sprawę z tego, że nie jest osobą grubą i powinna Pani przytyć. Anorektyczki najczęściej myślą odwrotnie i postrzegają siebie jako osoby otyłe. Nie mniej jednak nie ulega wątpliwości to że cierpi Pani na zaburzenia odzywiania i powina Pani szukać pomocy u psychologa i dietetyka.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk