Czy można się urodzić z zaburzeniem socjopatycznym?

Czy mozna się urodzic z zaburzeniem socjopatycznym? Czy socjopata jest jest jedynie nabyta przez doswiadczenia w dziecinstwie czy mozna sie z nia urodzic

Witam,

socjopatia kształtuje się w wyniku procesu socjalizacyjnego, który polega na interakcjach negatywnych w kontaktach społecznych, w związku z tym kształtuje się osobowość antyspołeczna - brak przystosowania do życia w społeczeństwie.
Pozdrawiam serdecznie