Czy picie dużej ilości wody wpływa na gęstość nasienia?

Witam. Mam pytanie odnośnie gęstości nasienia. Jestem na diecie i przy tym wypijam duże ilości wody dziennie (3-4L). Chciałbym się dowiedzieć czy picie dużej ilości wody wpływa na gęstość nasienia (czy staje się rzadkie)? W jaki sposób poprawić gęstość nasienia?

Można poznać to tylko po ocenie mikroskopowej nasienia.
Odwodnienie nie jest korzystne dla stanu i ilości nasienia, nie sądzę jednak, żeby duża podaż wody zmieniała istotnie stan (gęstość) nasienia, gdyż organizm ma duże zdolności regulacyjne i stara się utrzymać tzw. homeostazę, czyli możliwie optymalne parametry w płynach ustrojowych.
Podaż wody ma jednak wpływ na gęstość krwi, czyli hematokryt.
Mam nadzieję, że dieta jest skonsultowana z lekarzem lub specjalista dietetykiem.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.com