Czy po rzuceniu palenia papierosów zwiększa się kondycja?

Witam. Czy po rzuceniu palenia papierosów zwiększa sie kondycja jest łatwiej oddychać nie męczy już sie tak człowiek nie dyszy ? Po jakim czasie widać jakoś poprawe ? bardzo mnie to interesuje bo chciałbym rzućic. sporo pale mam 22 lat 2 paczki na tydzien czasami nawet wiecej. Pozdrawiam

tak, widoczna jest poprawa wydolności płuc po ok. 30 dniach od zaprzestania palenia, chociaż jest to kwestia dość indywidualna zależna od wieku, trybu życia, masy ciała itp.