Czy powinnam kontynuować swoją relację?

Dzień dobry. Mam problem nie wiem co będzie dobre. Mam chłopaka od ponad pół roku jestem szczęśliwa zachowuje się przy nim naturalnie stara się, dba o mnie itd czuję się przy mnie stabilnie on również dostaje odemnie to samo, ale utrzymuje kontakt ze swoim bylym wiem że nie powinnam itd ale nas ciągnie do siebie. Zdaje sobie sprawę, że może mnie zranić itd ale ten okres kiedy nie byliśmy razem dużo nas nauczył np jak byliśmy w związku to ja zawsze chciałam wyciągać rękę podczas kłótni kie pozwalam skończyć się kłócić dopóki nie wyjaśnimy a on zazwczyaj uciekał teraz mam odwrotnie on również tak jakbyśmy się zamienili spostrzeżeniami. Nie wiem co mam robić czy żyć w stabilizacji z obecnym partnerem czy pójść za uczuciem. Kiedyś wybrałabym uczucie a teraz rozum przemawia.. PS do psychologa pójdę, ale chce znać wasza opinie. Nad czym się zastanowić żeby dostać odpowiedź?

Dzień dobry,
Niestety nikt nie udzieli Pani odpowiedzi na pytanie odnośnie tego, co powinna Pani wybrać. Jest Pani jedyną osobą mającą rozeznanie we własnych stanach emocjonalnych i potrzebach i w związku z tym tylko Pani może ocenić, co byłby najlepszym rozwiązaniem. Każda decyzja niesie ze sobą rozmaite konsekwencje i nikt nie weźmie za Panią odpowiedzialności za nie. Z mojej strony mogę doradzić by dobrze Pani to wszystko przemyślała. O wiele łatwiej jest coś zburzyć niż zbudować od nowa. Mam nadzieję, że Pani wybory okażą się dobre i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/