Czy powinnam martwić się ulewaniem u 20-tygodniowego dziecka?

Moje 20 tygodniowe dziecko zaczęło ulewać jakiś czas temu. Przez pierwsze półtora miesiąca życia nie ulewało. Problem zaczął się później. Niestety to tzw.ulewanie pojawia się często dopiero po poł godziny po skończonym jedzeniu. Karmie piersią. Dziecko Np.siedzi w pozycji połleżącej na kolanach i nagle "wyrzuci" z siebie spora (wg mnie) ilość mleka... Czy powinnam się tym martfić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
To czy nadmierne ulewanie nie ma podłoża chorobowego powinien ocenić specjalista pediatra podczas wizyty.