Czy psychoterapia połączona z lekami powinny mi pomóc?

Witam, Od 4miesiecy leczę się na nerwice lękową przyjmuje Lafactin 75 początkowo odczułam duża poprawę w ostatnim czasie mam ciągle uczucie leku niepokoju do tego uczucie duszności i bóle w klatce piersiowej jakby kłucie kołatanie serca zapisałam się na psychoterapię zrobiłam morfologię wyniki mam dobre jednak ciągle czuję zmęczenie apatie bóle pleców rąk jakie badania powinnam zrobić jeszcze? Czy to coś poważnego? Czy psychoterapia z lekami powinna pomoc?

Połączenie psychoterapii z leczeniem lekami (farmakoterapia) jest zalecanym sposobem postępowania w wielu zaburzeniach w tym, szczególnie, w zaburzeniach nerwicowych. Proponuję nie mnożyć badan laboratoryjnych i obrazowych. Poszukiwania chorób w ten sposób to strata czasu i pieniędzy.

Nerwica to nie schorzenie jakiegoś organu.

Pozdrawiam

Witam

Być może przydałaby się zmiana leku (wizyta u innego psychiatry, by zyskać spojrzenie drugiego specjalisty).

W psychoterapii leczącym najbardziej elementem jest relacja z terapeutą, warto wnieść na sesję, z czym jest Pani trudno - jeśli jest w terapii.

Ciągłe zmęczenie to może też być objaw depresji, a ta "zaprasza", by się sobą lepiej zaopiekować: więcej wypoczywać, wprowadzić granice z osobami, które nadwyrężają Pani czas/uwagę itp.

Pozdrawiam