Czy pszenica jest modyfikowana i niezdrowa dla organizmu?

Witam mam pytanie czytałem w internecie,że pszennica jest zła dla zdrowia bo jest mocno modyfikowana nie tak jak kiedyś i nawet takie rzeczy jak bułki pełnoziarniste nie są zdrowe dla organizmu czy to prawda? Jeśli tak to co jest nie modyfikowane i zdrowe (czytałem,że bułki orkiszowe) czy to prawda ? Pozdrawiam

Aktualna pszenica jest rzeczywiście bardzo zmodyfikowana w porównaniu z tą sprzed kilkudziesięciu lat, stąd w ostatnich latach tyle alergii na gluten. Zawsze lepiej jeść produkty orkiszowe niż zwykłe pszenne, ale też niestety słyszałam o fałszowaniu tych produktów zwykłą mąką pszenną. za to zawsze najlepiej wybierać produkty razowe lub graham. Pozdrawiam

Dzień dobry,

to prawda, że aktualnie pszenica jest poddawana modyfikacjom genetycznym, ale tak dzieje się aktualnie z dużą ilością produktów spożywczych.

Jeżeli czuje się Pan po niej dobrze, to uważam, że może być przez Pana spożywana w rozsądnych ilościach.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga