Czy pszenica jest modyfikowana i niezdrowa dla organizmu?

Witam mam pytanie czytałem w internecie,że pszennica jest zła dla zdrowia bo jest mocno modyfikowana nie tak jak kiedyś i nawet takie rzeczy jak bułki pełnoziarniste nie są zdrowe dla organizmu czy to prawda? Jeśli tak to co jest nie modyfikowane i zdrowe (czytałem,że bułki orkiszowe) czy to prawda ? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Aktualna pszenica jest rzeczywiście bardzo zmodyfikowana w porównaniu z tą sprzed kilkudziesięciu lat, stąd w ostatnich latach tyle alergii na gluten. Zawsze lepiej jeść produkty orkiszowe niż zwykłe pszenne, ale też niestety słyszałam o fałszowaniu tych produktów zwykłą mąką pszenną. za to zawsze najlepiej wybierać produkty razowe lub graham. Pozdrawiam

0

Dzień dobry,

to prawda, że aktualnie pszenica jest poddawana modyfikacjom genetycznym, ale tak dzieje się aktualnie z dużą ilością produktów spożywczych.

Jeżeli czuje się Pan po niej dobrze, to uważam, że może być przez Pana spożywana w rozsądnych ilościach.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ryzyko wystąpienia zakwaszenia organizmu po niezdrowym odżywianiu?

Witam moja corka przez 1,5 roku chcac przytyc po anoreksji jadla strasznie duzo slodkiego dziennie kilka batonow drozdzowek serkow nalesnikow bardzo duzo tluszczu miesa zywnosci przetwozonej miala brak ruchu ciagly stres nie dosypiala czy moze miec przez to nowotwory lub byc zakwaszona??
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Przede wszystkim należałoby się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu i wykonać podstawowe badania krwi, aby móc ocenić w jakim stanie jest organizm. Na pewno należy się obecnie skupić na prawidłowo dobranej diecie oraz zmianie stylu życia. Zachęcamy do wizyty u dietetyka, który na podstawie szczegółowego wywiadu oraz analizy masy i składu ciała przygotuje odpowiednią dla Pani córki terapię żywieniową i pomoże w jej realizacji.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy masturbacja jest niezdrowa?

Czy „częsta” masturbacja jest niezdrowa i czym może grozić? Wyglada to tak, ze jestem kobieta, mam 25 lat i jestem tez dziewica. Całkiem często odczuwam potrzeby seksualne. Raz czesciej, raz nie. Czasem masturbuje się codziennie(oczywiście nie cały tydzień)ale np. Kilka dni pod rzad, czasem co dwa dni, czasem raz w tygodniu. Kiedyś było to rzadsze, 1-3 na miesiąc. Jednak dłuższy czas, może pół roku, jakoś czesciej czuje taka potrzebę. Zastanawiam się czy to normalne. Kiedy można mówić o uzależnieniu? Dodam, ze nie myśle o tym 24/7. Po prostu w ciągu dnia nachodzi mnie chęć, wiec to robię. Czy może to być spowodowane tym ze długo jestem dziewica i hormony we mnie buzują? Czy taka częstotliwość jest zdrowa lub nie? Jak rozpoznać czy jest to uzależnienie? Oraz czy ta masturbacja może mieć jakieś negatywne skutki?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Dzień dobry.

Przyjmuje się, że masturbacja w sytuacji, gdy dana osoba nie ma możliwości współżycia (a odczuwa podniecenie seksualne "domagające się" rozładowania) jest czymś naturalnym i normalnym.

Z Pani opisu wynika, że tak właśnie jest u Pani - podejmuje Pani masturbację, gdy odczuwa Pani potrzebę rozładowania napięcia seksualnego - czasem kilka razy w tygodniu, a czasem rzadziej. Fakt, że zauważa Pani zwiększony "apetyt seksualny", rzeczywiście można wiązać z tym, że dotychczas nie współżyła Pani seksualnie.

Istnieje kilka wskaźników mogących świadczyć, że masturbacja staje się problemem.

Są to m.in.:

1. Masturbacja jest najważniejszą (albo jedną z ważniejszych) aktywnością w ciągu dnia.

2. Praktykowana jest od kilku do kilkunastu razy dziennie.

3. Osoba myśli wciąż o tym, by się masturbować.

4. Ma wpływ np. zaniedbywanie obowiązków domowych, życie zawodowe czy prywatne.

5. Staje się atrakcyjniejsza od zwykłego stosunku seksualnego.

Z Pani opisu nie wynika, by wpisywała się Pani w powyższe kryteria, toteż nie ma powodu do niepokoju. Jeśli jednak powyższe wyjaśnienia nie uspokoją Pani, sugeruję konsultację seksuologiczną, celem bliższego poznania tematu.



Pozdrawiam.

Maciej Rutkowski

https://abovo.bialystok.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty