Czy taki styl życia jest niebezpieczny dla zdrowia?

Mam pytanie odnośnie jedzenia. W liceum się odchudzałam, liczyłam kalorie, cwiczylam. Należałam do forum proana. Oczywiście było to chwilowe, później jedzenie się unormowało tak mi się wydaje. Teraz od dłuższego czasu jem mało, tzn zazwyczaj jedna jakas przekąska w ciągu dnia, lub jakiś posiłek. Nie odmawiam sobie fast-foodów chociaż zmniejszyłam ich porcje. Nie odchudzam się specjalnie. Nie jestem jakąś mega chudzina mam 164 cm wzrostu i ważę 47 kg. Boję się przytyć, a raczej nie chcę. Mam hipoglikemie, tachykardie. Od dłuższego czasu bardzo źle się czuję zdarza się to często. Mam mroczki przed oczami, gdy ukucne i wstaje kręci mi się w głowie. Bardzo mocno wypadają mi włosy. Ostatnio lekarz rodzinny powiedział mi, że jak nie zacznę jeść to za chwilę wyślę mnie do psychiatry. Czy na prawdę, taki styl życia kwalifikuje się pod jakąś jednostkę chorobową? Czy może być jakiś błahy powód tego co się że mną dzieje? Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Dzień dobry,

lekarz miał rację taki styl życia jest bardzo niezdrowy. To właśnie zła dieta jest przyczyną wypadania włosów i złego samopoczucia. Jest Pani osłabiona i dlatego kręci się Pani w głowie. Nie dostarcza Pani odpowiedniej ilości składników odżywczych i organizm zaczął się buntować. Daje Pani wyraźne sygnały, że jest niedożywiony.

Proszę zmienić swoje nawyki żywieniowe, póki jeszcze nie jest za późno. Jeżeli nadal tak się Pani będzie odżywiać to zaczną się poważniejsze problemy np. zatrzymanie okresu, zmiany hormonalne, problemy żołądkowe, z nerkami i wiele wiele innych.

Waży Pani zbyt mało. Nie postrzega Pani siebie jako zbyt szczupłej a to już podchodzi pod anoreksję.

Jeżeli będzie Pani zdrowo jeść to wcale Pani nie przytyje. wystarczy trzymać się racjonalnej, urozmaiconej i zbilansowanej diety. Z pewnością żywność fast food nie należy do zdrowych i odżywczych.

Uwierzy mi Pani, iż współpracuję z wieloma osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania i oni chcieliby cofnąć czas. Pani ma na to szansę w tym momencie.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Wprowadzi Pani w życie moją dietę a przekona się Pani że można jeść smacznie, zdrowo a wcale nie tyć. Ponadto poprawi się Pani samopoczucie i stan zdrowia.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668