Czy terapeuta może wchodzić w rolę rodzica?

Witam mam pytanie z czystej ciekawosci-czy terapeuta może/powinien wchodzić w rolę rodzica w tym wypadku karzacego?Ter.behawioralno-poznawcza.Terapeutka chciała mnie tym zmotywowac do nauki i rzeczywiście udało się jej jednak dużym kosztem mojego watlego poczucia wartości.Oczywiście boję się teraz ataku z jej strony i pojawiają się silne lęki gdy idę na sesję.

Eeee aż mnie zatkało... Jedyne co mam w tym temacie do przekazania- proszę zmienić terapeutę. Co to bowiem za relacja terapeutyczna jeśli boi się Pani osoby której zadaniem jest udzielać Pani pomocy i jak rozumiem powodować zmiany w zachowaniu? To wszystko da się zrobić bez ataków i wzbudzania lęku u klienta. Pozdrawiam, Monika

Witam. Trudno powiedzieć o co chodzi, wiec nie odpowiem na pytanie, ale zachecam aby porozmawiać o tym jak pani się czuje z terapeutką.