Czy to faktycznie mogą być uchyłki jelita?

Witam, mam problem z bólem jelit. Bolą jelita dookoła pępka (u góry, z prawej strony i pod pępkiem) z lewej prawie w ogóle. Ostatnio miałam dużo stresów (praca, egzaminy). Jadłam byle co, w pośpiechu, często czipsy itd. Już raz miałam podobny ból na początku tego roku bo również miałam nawał pracy co odbiło się na kiepskim odżywianiu. Lekarz wtedy podejrzewał uchyłki jelita grubego. Jestem młodą osobą, czy to faktycznie mogą być uchyłki czy może podrażnienie jelita złym odżywianiem? Poprzednio jak i teraz lekarz zalecił mi Kreon Travix, Meteospasmyl, Metronidazol i Scopolan w razie silniejszego bólu. Jem też lekkostrawnie. Ból jest odczuwalny ale nie mocny, nie towarzyszy mu gorączka, nie mam problemów z wypróżnianiem.

Nie sposób potwierdzić diagnozy przez internet. W mojej praktyce spotykam się jednak z licznymi przypadkami tzw "cudownych ozdrowień" ;) z najróżniejszych, często nie potwierdzonych do końca diagnostyką stanów chorobowych. Źródłem tego dobrego samopoczucia jest to, co Pani sama zauważyła, czyli zaprzestanie zjadania szkodliwych substancji (bądź to spalonych olejów, nadmiernie przetworzonych węglowodanów, bądź to chemii dodawanej do konserwowanych produktów przemysłu spożywczego) oraz zadbanie o redukcję stresu - przez wzbogacenie diety o produkty wspierające syntezę serotoniny, bogate w tryptofan, antyoksydacyjne, - myślę tu głównie o ekologicznych produktach odzwierzęcych oraz o owocach jagodowych, a także dodatkowo włączenie porannej lekkiej bądź umiarkowanej aktywności fizycznej (jak chociażby spacer lub marsz) i koniecznie zadbanie o dobry sen w godzinach od 22 do momentu wyspania się. Pomoże tu wyłączenie wszelkich TV, monitorów, telefonów itp oraz przygaszenie światła od ok godz 20, a najlepiej już od zmroku (chociaż wiem, że to "od zmroku" w listopadzie czy grudniu jest praktycznie nie możliwe, to warto o tym pamiętać. Pozdrawiam serdecznie :-)