Czy to prawda, że leki, które przyjmuję to mieszanka, którą można nazwać tropikalną?

Witam. Obecnie przyjmuje 10mg Parogenu, 30mg Spamilanu, 100mg Solianu. Cierpię na wymioty na tle nerwowym od 16 roku życia, lęk uogólniony z derealizacja po eksperymentach z marihuaną. Inny psychiatra mówi mi że dużo przyjmuje tych leków i jest to tropikalna mieszanka, lecz mi doskonale pomaga. Jedyne minusy to niskie libido i wysoka prolaktyna. Ten o to lekarz oferuje mi Wellbutin 300-450mg oraz chlorprotixen 15-50mg. Nie wiem co mam robić, komu zaufać. Czy to prawda, że leki , które przyjmuje to mieszanka, którą można nazwać tropikalną?

Witam,

niestety nie jest mi znane okreslenie "mieszanka tropikalna".
Niskie libido połączone z wysokim poziomem prolaktyny to najprawdopodbniej skutek Solianu, który to powyższe objawy niepożądane wywołuje dosyć często.
Wellbutrin co prawda można odwrócić efekt obniżenia libido jednak nie uważam, aby leczenie tym lekiem było w tym wypadku zasadne. Po pierwsze- niskie libido uważam za skutek niepożądany Solianu; po drugie- wellbutrin nie ma działania przeciwlękowego.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam, przede wszystkim, poza lekami sugerowałabym psychoterapię w nurcie psychodynamicznym. Warto aby zaczął Pan odkrywać powody występujących objawów, a nie tylko walczył ze skutkami farmakologicznie. Jest Pan młody i warto aby zawalczył Pan o komfort swojego życia
Pozdrawiam