Czy życie to kara dla osoby bez pomocy?

Ile bym nie dala, pomogła, to i tak zero wdzięczności. Brak mi sił - czy bliscy nie potrafią zrozumieć, że ciężko mi na tym świecie samej, bez zrozumienia i pomocy? Jak dać do zrozumienia bliskim, że muszą niebawem zrozumieć, że moje życie niedługo się skończy i by zrozumieli, że męczyłam się na tym świecie?

Witam!

Pomaga Pani wszystkim dookoła. Może oni przyzwyczaili się do tego, że Pani zawsze poda dłoń potrzebującemu, a sama nie ma Pani problemów. Jeśli nie mówi Pani o tym, że potrzebuje pomocy, to inni mogą tego nie wiedzieć.

Warto, by dbała Pani o siebie i swoje potrzeby. Mimo dawania siebie innym powinna się Pani nauczyć brać i wymagać od innych uwagi, pomocy czy zainteresowania Pani sprawami. Ludzie działają na zasadzie wzajemności - dzisiaj ja tobie pomagam, jutro ty mnie. Jednak o takich potrzebach musi Pani informować innych, dawać im jasne sygnały, że tego właśnie Pani potrzebuje.

Może Pani być dla innych, ale nie może Pani zapominać o sobie. Ma Pani prawo zwracać uwagę innych osób na swoje problemy i potrzeby.

Pozdrawiam