Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dalszy wzrost w wieku 18 lat

Witam. Mam 18 lat i tylko 169cm wzrostu, jak na chłopaka to bardzo mało. Bardzo zależy mi żeby jeszcze urosnąć, tylko nie wiem co mogę jeszcze zrobić. Wzrost rodziców: -mama 152 -tata 178. Chciałbym chociaż te 5-10 cm jeszcze. Czy jest to możliwe? Co robić? Czytałem o różnych ćwiczeniach rozciągających chrząstki, czy to pomoże? Są również preparaty w sklepach dla kulturystów pobudzających wydzielanie hormonu wzrostu, czy to pomoże? Może jest jakiś inny sposób? Błagam o pomoc. Zdesperowany
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Chusta lekarska - opatrunek szczęki

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć szczękę za pomocy trójkątnej chusty.

Jeśli prawidłowo się odżywiasz i nie jesteś niedożywiony modyfikacja diety niewiele pomoże. Co do stosowania hormonu wzrostu skonsultuj się z lekarzem, gdyż stosowanie go na własną rękę jest szkodliwe dla zdrowia. Znacznie łatwiej będzie Ci po prostu zaakceptować swój wygląd.

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0

Witam, proszę absolutnie nie sięgać po żadne preparaty bez konsultacji z lekarzem endokrynologiem, proszę zapytać taty kiedy przestał rosnąć, wprawdzie mówi się, że w wieku 18 lat wzrost się już ukształtował ale bardzo często następuje skok o 10 cm.Proszę się zdrowo odżywiać i regularnie podejmować aktywność fizyczną.

0

Witam,
przypuszczam, że w Pania sytuacji nie ma sposobu na przyśpieszenie hormonu wzrostu. Z aspoektu dietetyki, także nie jestem Pani w stanie pomóc. Wydaje mi się, że istnieje możliwość, że mimo swojego wieku może Pani urosnąć jeszcze kilka centymetrów

Specjalistka do spraw żywienia. Absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy