Dieta dla 22-latki ze skoliozą

Mam 22 lata i chciałabym schudnąć - kilka kg, bo nie ma nadwagi, tylko boczki i wystający brzuch. Ale problemem jest stan zdrowia - skolioza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, różnice w wysokości bioder (lewe jest o 1-1,5 cm niżej od prawego) - wiem już, że nie mogę wykonywać ćwiczeń siłowych (sztanga itd. odpada a tylko tak ćwiczyłam wcześniej i były efekty). Do tego mam dwie niedomykalności zastawek (niewielkie, kilka mm) i lekarz zabronił mi biegać. Więc jak ćwiczyć? Odżywiam się zdrowo.

Mgr Olga Marzol Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Ja jako dietetyk nie jestem specjalistą w dziedzinie ćwiczeń, dlatego nie chciałabym doradzać w tej kwestii. Bardzo proszę zwrócić się z pytaniem do dyplomowanego fizjoterapeuty lub trenera personalnego, który na pewno pomoże.

Pozdrawiam,

Olga Marzol

Witam Panią,

co do ćwiczeń najlepiej skonsultować sprawę z trenerem lub fizjoterapeutą. Należy bliżej poznać Pani stan zdrowia aby odpowiednio dobrać treningi.
Musi Pani pamiętać, że 70% sukcesu to odpowiednia dieta. Pisze Pani iż zdrowo się odżywia więc połączenie diety i ćwiczeń z pewnością przyniesie pożądane efekty.
życzę powodzenia!
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk