Dieta dla mężczyzyny z nadciśnieniem i podwyższonym poziomem trójglicerydów

Mam 186 cm wzrostu i waze 98 kg, mam 26 lat jestem mezczyzna. Nie jestem zbytnio aktywny fizycznie. Mam nadcisnienie i podwyzszony poziom trojglicerydow (TC 196 mg/dl). Proszę o informację ile powinno wynosic moje zapotrzebowanie na energie dziennie . Pozdrawiam,Bartek

Pana BMI wskazuje na nadwagę. Dieta niskoenergetyczna na poziomie 2000-2500 kcal dziennie pozwoliłaby Panu uzyskać efekt redukcji masy od 0,5 do 1,0 kg w ciągu tygodnia, pod warunkiem połączenia diety z umiarkowanym, ale regularnym wysiłkiem fizycznym. Dieta powinna być hipolipemiczna, czyli ograniczać spożycie energii pochodzącej z tłuszczów bogatych w cholesterol i nasycone kwasy tłuszczowe. Dodatkowo, również redukcja masy ciała, a zwłaszcza tkanki tłuszczowej trzewnej, przyniesie efekt w postaci obniżenia poziomu trójglicerydów w surowicy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska