Dieta dla osoby aktywnej po usunięciu pęcherzyka żółciowego

jestem bezglutenowa a po usunięciu woreczka żółciowego z powodu brodawczaków moja tolerancja jedzenia jest po prostu tragiczna, chodzę po górach, biegam, mam problem z dopasowaniem jedzenia wzmacniającego po wysiłku fizycznym - złe samopoczucie (uczucie worka z piachem w brzuchu i ból w miejscu przyszycia przewodu żółciowego do żołądka) nie dopada mnie wyłącznie po czekoladzie, ale nie samą czekoladą człowiek żyje - macie jakiś pomysł na dożywienie się podczas i po wysiłku

Dzień dobry!
Ma Pani rację, na samej czekoladzie będzie ciężko przeżyć. Jest kilka pomysłów na urozmaicenie menu. Po usunięciu pęcherzyka zalecane są: ryby, nabiał chudy (1,5% tłuszczu), chude mięso i wędliny (cielęcina, młoda wołowina, drób), gotowane i obrane warzywa i owoce. Najrozsądniej będzie, kiedy skonsultuje się Pani z dietetykiem w celu ułożenia jadłospisu, dopasowanego do aktywności jaka Pani uprawia oraz do potrzeb Pani organizmu. Pozdrawiam!