Dieta i ćwiczenia u 18-latka

Witam mam zapytanie! mam 185 cm wzrostu 90 kg wagi mój cel to dobra sylwetka jak i sprawność fizyczna uczęszczam na siłownie od 2 lat i czasem biegam ale to od miesiąca dopiero . Jem 2400 kcal 160 g białka 300 g węglowodanów i 80 g tłuszczy. Jem wszystko byle się zgadzało unikając tłuszczy. Białko to pół kg twarogu dziennie ,jaja ser węglowodany płatki kukurydziane,owsiane rzadko, ryż ,chleb tłuszcze : co wpadnie to jest . Cwiczę FBW 3 x w tyg niewiem czy dobrze robie proszę o pomoc

Witam serdecznie,

Świetnie, że Pani ćwiczy i stara się jeść rozsądnie. Jednak nie podoba mi się stwierdzenie ,,jem wszystko byle się zgadzało unikając tłuszczy'' oraz ,,co wpadnie to jest'' należy wybierać odpowiednie źródła składników odżywczych. Dobrym źródłem białka są białe mięsa, ryby oraz białka jaj a zdecydowanie gorszym nabiał. Z węglowodanów proszę sięgać po grube kasze, brązowy ryż, razowy makaron, płatki owsiane górskie, chleb żytni razowy oraz warzywa zaś dobrym źródłem tłuszczu są orzechy, nasiona, oleje roślinne, tłuste ryby.

Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, proszę wykonać dokładną analize żywienia u pobliskiego dietetyka, dane nie są zbyt dokładne więc trudno konkretnie odpowiedzieć. Pozdrawiam serdecznie