Dieta przy epilepsji

Witam. Jestem trzydziestoletnia kobieta, drobnej kości, ale jednak warząca 65 kg przy wzroście 155.Od 12 r. życia choruje na epilepsje w związku z czym przyjmuje regularnie leki Depakine chrono po których tyję, bo jeszcze 5 lat temu ważyłam zaledwie tak do 45kg, ale po zwiększeniu dawki troszkę mi się przybrało. Proszę o rade, co mogę stosować , jakie leki i dietę przy swojej chorobie i lekach które przyjmuje. Z góry dziękuje;)

Witam.
Depakine bardzo zatrzymuje wodę w organizmie, dlaczego proponuję picie w ilości 1,5 do 2 l dziennie. Proszę wyregulować też sobie posiłki powinno być ich 4-5 ( lepiej jak jest 5 posiłków) co 2-3 godziny. Posiłki powinny składać się z warzyw, owoców, chudego mięsa oraz ryb. Proszę pamiętać, że na talerzu przy głównym posiłku powinno być 2/3 warzyw, a 1/4 białka. Dobrze też włączyć ruch nawet godzina spaceru dziennie pomoże w walce z kilogramami. Podczas diety zapominamy o słodyczach, słodkich gazowanych napojach. Życzę powodzenia i proszę napisać czy po kilku tygodniach waga spadła. Zdrowy ubytek wagi to od pół do kilograma tygodniowo.
Pozdrawiam
Julita Krawczyk - dietetyk