Porada dietetyczna dla 65-latki przyjmującej leki hormonalne

Mam 65 lat i usuniętą tarczycę, biorę leki hormonalne obecnie ważę 82 kg. Chciałabym schudnąć chociaż 10 kg. Nie ćwiczę ale pracuję fizycznie, jem mało ale często do słodyczy mnie nie ciągnie a waga idzie w górę zamiast w dół. Czy w moim przypadku pomogą mi suplementy wspomagające odchudznie . Zastanawiam sie nad zieloną kawą podobno rewelacja. Proszę o poradę.

Witam.
Leki hormonalne powodują, że zatrzymuje się często woda w organizmie, dlatego polecam picie codziennie w ilości od1,5 do 2l. Praca fizyczna, a ruch( np. aerobik, basen, spacery przyspieszają przemianę materii) to nie to samo. Posiłki powinny być co 2-3 godziny. Najlepiej 5 dziennie ostatni 2-3 godziny przed snem, ale bez węglowodanów. Suplementy wspomagające odchudzanie nie pomogą jeżeli nie będzie przy tym odpowiedniej diety. Zgadza się, że zielona kawa ma właściwości spalające tkankę i nie ma przeciwskazań przy jej stosowaniu.
Pozdrawiam
Julita Krawczyk