Dlaczego czuję wypalenie w wieku 19 lat?

Witam, mam 19 lat i jestem chłopakiem. Zawsze byłem tego typu człowiekiem, który miał wiele zainteresowań, co za tym idzie, uważałem swoje życie za ciekawe, interesujące, a co najważniejsze każdego dnia robiłem coś nowego, co nie pozwalało mi się nigdy nudzić. Z czasem zacząłem odczuwać, że zaczyna się ze mną dziać coś nie tak, a mianowicie czułem, że zaczynam się wypalać, to co robiłem do tej pory nie sprawiało mi już tyle radości, ale myślałem, że z czasem samo to przejdzie, lecz jak się okazało po pewnym czasie było już tylko i wyłącznie gorzej. Wszystko to czym się interesowałem odstawiłem na bok, nie miałem siły na nic, ciągle chciało mi się tylko spać, gdy się budziłem już czułem zmęczenie i tak każdego dnia, aż po dzień dzisiejszy. Kompletnie nie wiem co ze sobą zrobić, chodzę ciągle zrezygnowany, nie mam pomysłu na siebie swoje życie. Zdaję sobie sprawę, że obecnie marnuję swoje życie, ale to porostu nie wiem co się ze mną dzieje. Proszę o pomoc i dziękuje za przeczytanie. Co z tym zrobić?

Witam, proponuję udać się na wizytę do psychologa, który zbierze szczegółowy wywiad i oceni, czy warto skorzystać z konsultacji psychiatrycznej. Z drugiej strony okresy spadku samopoczucia i motywacji zdarzają się każdemu. Pytanie jak długo ten stan trwa u Pana? Należałoby również wykluczyć problemy zdrowotne, czyli zrobić badanie krwi, czy nie ma anemii i poziom hormonów tarczycy TSH, FT4, FT3. Powodzenia:)