Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nieustannie czuję się samotny?

Witam. Nigdy nie byłem osobą nieśmiałą, zawsze miałem wąskie grono bliskich przyjaciół, którzy z czasem, rozeszli się w swoje strony, co jest naturalne. Jednakże nie radzę sobie z poznawaniem nowych osób. Od kiedy skończyłem 12 lat, nie zainteresowałem się ani jedną osobą. Jakiekolwiek rozmowy mnie nudzą, nie czuję zainteresowania nawet najbliższymi. Czuję się samotny, lecz, mimo iż nie krępuję się, nie potrafię znaleźć osoby, która nie męczy mnie po chwili. Jak sobie radzić, czy jestem chory?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Łuszczyca a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psycholog Monika Kotlarz-Koza wyjaśnia związek miedzy łuszczycą a depresją.

Witam. Może nie chory, ale rzeczywiście wydaje się to trochę nietypowe. Pytanie, czy to rys Pana osobowości czy może jakaś reakcja obronna, a może to egotyzm albo np. zespół Aspergera. Powodów może być kilka. Ciekawe też, czy faktycznie czuje się Pan samotny czy może jest to raczej poznawczy mechanizm "powinienem czuć się samotny, bo jestem sam". Jeśli samotność rzeczywiście jest problemem, warto byłoby skorzystać z pomocy psychoterapeuty (nie psychologa i nie psychiatry). Pozdrawiam!

Psycholog i terapeutka Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach.
0

Witam, czuje się Pan samotnie, ale mimo tego że nie ma problemów w nawiązywaniu kontaktów, nie czerpie Pan z tych kontaktów radości. Proszę się zastanowić czego Pan szuka. Miał Pan grono bliskich przyjaciół. Czym te przyjaźnie różnią się od Pana dzisiejszych znajomych? Co w nich było wyjątkowego czego brakuje w nowych znajomościach. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Warto poświęcić więcej czasu na rozmowę o Pana potrzebach, celach. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy