Poczucie bezradności i płaczliwość

Dlaczego caly czas zle mysle,czemu mam ochote plakac caly czas? Czuje sie bezwartosciowy a moge miec wszystko,a nie chce tego,chce tylko przyjaciela,moc z kim porozmawiac,dlaczego to sie tak ciagnie wszystko? Kiedy to wszystko sie skonczy? Przez to jaki sie stalem nie mam nikogo,ani nic .. czemu to takie ciezke?

Witam Pana. Mam wrażenie, że czuje się Pan bardzo samotny, bezradny i przeżywa Pan poczucie winy. Wygląda na to, że myśli Pan o sobie i swoim życiu w sposób negatywny, pesymistyczny a to wpływa na obniżenie nastroju. Brak bliskich relacji z ludźmi może być bardzo trudny ale nie jest to sytuacja bez wyjścia. Na pewno potrzebuje Pan wsparcia i pomocy życzliwych osób żeby lepiej zrozumieć siebie. Można zacząć od kontaktu z psychologiem/ psychoterapeutą, który może Panu pomóc w odpowiedzi na nurtujące Pana pytania, poradzić sobie z przykrymi myślami i zrozumieć w jaki sposób buduje Pan relacje z ludźmi. Może wskazana będzie grupa terapeutyczna, gdzie można uzyskać dużo wsparcia, zrozumienia, konstruktywnych informacji zwrotnych i nauczyć się nowych sposobów funkcjonowania.
Życzę odwagi i powodzenia,
M. Bukowska

Witam,
Na zadane przez Pana pytanie Dlaczego? nie ma prostej odpowiedzi, dodatkowo forma internetowego kontaktu ma swoje ograniczenia.
Myślę że potrzebuje Pan osobistego kontaktu z terapeutą, który pomoże odnaleźć odpowiedzi na ważne pytania. Można np skorzystać z Poradni Zdrowia Psychicznego. Zachęcam również, jeśli jest to możliwe, do szczerej rozmowy z rodzicami, którzy mogą być dla Pana znaczącym wsparciem.
Pozdrawiam,