Dlaczego dziecko budzi się w nocy i nie może zasnąć?

Witam mam 3 letnia coreczke która od pewnego czasu co noc budzie się zaczyna się od kopania nogami później siada na łóżku krzyczy i placze ze nie chce lezec gdy się uspokoi zasypia na siedząco przytulina do mnie nie da jej sie położyć dopierobpobpewnym czasie zac?Ela też chodzić do przedszkola od tego roku co skutkowało atakami płaczu za rada nauczycielki chodzimy z nią do psychologa bo jest dzieckiem bardzo skrytym i niesmialym oczywiście przy nas to jest odważna bawi się śmieje itp . Pani psycholog wykluczyła wady rozwojowe ale podejrzewa si Z mowa też nie ma u niej problemu intelektualnie jest ok Byliśmy też u neurologa który wykluczył autyzm Dlatego nie wiem już co robić co jest przyczyną ze ona nie chce leżę w gole później nie chce się położyć woli spać przytulona do mnie na siedząco Z góry dziękuję za odpowiedz

Witam, przesyłam link do artykułów:

https://psychologiawpraktyce.pl/artykul/bezsennosc-u-dzieci

https://podyplomie.pl/pediatria/12202,leki-nocne-u-dzieci

Proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą dziecka. Przebudzenia z dezorientacją lub lęki nocne to dość częste zjawisko u małych dzieci. Mogą wynikać z przebiegu dnia lub być związane z dojrzewaniem systemów snu i czuwania. Ważna jest higiena snu oraz pomoc dziecku w rozwiązywaniu problemów które mogą być źródłem stresu.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka