Dlaczego lekarz zlecił kontrolę cukru?

Witam! Jestem 24 letnim mężczyzną. Lekarz zlecił kontrolę cukru z powodu podejrzenia o hipogoikemię. Nie wiem jednak jak ustosunkować się "norm". Zdarza mi się "niekontrolowanie" odpłynąć. Tzn. W trakcie pracy czy też zajęć, nawet wyspany zamykają mi się oczy. Po kilku chwilach jakgdyby nigdy nic wracam do wykonywanej czynności nie zdając sobie z tego najczęściej sprawy. Początkowo przyczyny doszukiwano się we współistniejącym nadciśnieniu. To jednak od ponad roku jest ustabilizowane. Z innych chorób towarzyszących, to zdiagnozowana 6 lat temu celiakia. Od tygodnia mierzę cukier ok 1,5 - 2 po posiłku, rano i w nocy czasami pomiar "przygodny". Zawsze wynosi tyle samo, czyli w granicach 70-86.Pojedyńcze epizody to 42 w nocy i raz 96 po posiłku. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
spadki poziomu glukozy we krwi to zdecydowanie niepokojący objaw. Należy przede wszystkim zadbać o dietę, regularność i jakość posiłków. jakie zalecenia?
Unikamy zbyt długich przerw między posiłkami, czyli takich powyżej 3-4 godzin. Spożywamy w posiłkach produkty o niskim indeksie glikemicznym; kasze, ryż pełnoziarnisty, rośliny strączkowe, z dodatkiem tłuszczu i białka(mięsa, ryb, jaj).
Nie spożywamy owoców w postaci osobnego posiłku.